Mastersintime.pl używa plików cookie i podobnych technik, aby strona działała i oferowała bezpieczne środowisko podczas zakupów. Ponadto używamy plików cookie, aby Twoje zakupy były bardziej spersonalizowane. Dzięki nim, my i inne firmy, śledzimy Twoje zachowanie w internecie na naszej stronie, wyświetlamy reklamy dostosowane do Twoich preferencji i zbieramy informacje w celu optymalizacji naszej witryny. Więcej informacji?

Jeśli klikniesz „Zgadzam się” lub przejdziesz dalej zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Bezpłatna wysyłka zegarki ponad PLN 239

Wymiana paska do zegarka

Uwaga: ta strona dotyczy tylko pasków do zegarków, które są mocowane za pomocą bolców/prętów sprężynujących (a zatem bez śrubek).
 
Zmieniając pasek zegarka, możesz sprawić, że zegarek będzie wyglądał jak nowy w ciągu zaledwie kilku minut.

Tak zmienisz pasek do swojego zegarka

Zdejmowanie starego paska

Przed zainstalowaniem nowego paska zegarka należy usunąć stary. Można to zrobić za pomocą trzpieni zamykających. Są to kołeczki łączące pasek z obu stron koperty zegarka. Obejrzyj powyższe nagranie.
Niektóre paski mają "łatwe" bolce, na przykład paski marki Cluse i Fossil. Ponieważ mają dodatkowy trzpień, za pomocą którego można łatwiej zdjąć pasek. Przesuwając ten trzpień w lewo, pasek sam automatycznie wyskakuje. Na nagraniu zostaniesz przeprowadzony przez proces zmiany paska z trzpieniem zamykającym. Kroki opisane poniżej nagrania dotryczą wyłącznie pasków bez trzpieni zamykających. W takim przypadku nie musisz wykonywać poniższych kroków.

Kroki - zdejmowanie paska ze (zwyczajnymi) trzpieniami zamykającymi
 

  1. Obróć kopertę zegarka do góry.
  2. Ostrożnie wyciągnij bolec wciskając go. Delikatnie naciśnij w lewo, aby wyskoczył. Po tym można delikatnie pociągnąć pasek zegarka, aby go poluzować.
  3. Wyjmij bolec z paska i sprawdź, czy nadal jest w dobrym stanie. Wymień go, jeśli jest uszkodzony. Zapobiegnie to utracie zegarka w późniejszym czasie.
  4. Powtórz kroki po drugiej stronie zegarka.

Zamocuj nowy pasek

Kroki - mocowanie paska ze (zwyczajnymi) trzpieniami zamykającymi

  1. Obróć kopertę zegarka do góry.
  2. Weź bolec i delikatnie wciśnij go w nowy pasek.
  3. Umieść bolec między uchwytami koperty zegarka.
  4. Trzymając pasek zegarka na miejscu, za pomocą kciuka delikatnie wciśnij drugi koniec bolca w otwór po drugiej stronie.
  5. Powtórz kroki po drugiej stronie zegarka.
  6. Sprawdź czy bolce są bezpiecznie przymocowane pociągając pasek kilka razy w różne strony.

Zdemowanie paska w zegarku Swatch

Wreszcie, można również wymienić pasek w zegarku Swatch. Odbywa się to w inny sposób niż w przypadku innych marek. Instrukcje znajdziesz w nagraniu poniżej.

Demontowanie paska Nato

Innym rodzajem paska do zegarków jest pasek NATO. Chociaż ten typ paska różni się całkowicie od opisanych powyżej pasków do zegarków, pasek Nato można również łatwo zdemontować. Zobacz film poniżej.

Jeśli nie możesz zdjąć starego paska lub zamocować nowy, zawsze możesz się z nami skontaktować. Z przyjemnością Ci pomożemy.