Bezpłatna wysyłka zegarki ponad PLN 239
Edox

Edox Watches

Christian Ruefli-Flury ufundował markę Edox in 1884. Christian był zegarmistrzem z zawodu i stworzył piękny kieszonkowy czasomierz na 25 urodziny swojej żony. Była tak urzeczone, że przekonała męża by uruchomił własne przedsiębiorstwo produkcji zegarków. Nazwę Edox wybrał jako znaczącą "pomiar czasu" w języku greckim.

Popularne wyszukiwane hasła: Delfin en Skydiver.

118 zegarki

Historia zegarków Edox


Logo Edox

Logo Edox jest symbolem, którego możesz od razu nie rozpoznać, ale kiedy powiemy Ci, że to klepsydra, założymy się, że powiesz: „Ahhhh”. Klepsydra oznacza ponadczasowość, którą można rozpoznać w projektach używanych przez Edox od momentu założenia firmy.

Edox w latach 50-ych

W latach 50-tych Edox jest u szczytu z ponad 500 zegarmistrzami wytwarzającymi zegarki. Każdy zegarek był montowany ręcznie!

Edox w latach 60-ych

W 1961 roku Edox wprowadził na rynek zegarek, który jest nadal produkowany: The Delfin. Był wyjątkowo odporny na wstrząsy, a dzięki dodatkowym uszczelkom ochronnym zegarek był wodoodporny do 500 metrów.
Ten zegarek był w tamtych czasach nowością i rozsławił markę na całym świecie.

Lata 90-te: Les Bémonts

W 1998 roku Edox ustanowił rekord świata najcieńszym zegarkiem z datą.
Mechanizm „Les Bémonts Ultra Slim” ma grubość zaledwie 1,4 mm, co jest rekordem do dziś.

Partnerzy Edox

Partnerstwo z Koenigsegg, Class-1 World Powerboat Championship, WRC Championship, Dakar itd. sprawiły, że marka jest znana na całym świecie.
 

Kolekcje zegarków Edox

Marka ma dwie główne linie:

Sporting Instruments

Ta kolekcja zawiera zegarki pasujące do sportowego stylu ustalonego z partnerami.

Style and Elegance

W tych liniach znajdziesz klasyczne i eleganckie style, które będą pasować do klasyki i  szykownych i wyrafinowanych strojów.