Mastersintime.pl używa plików cookie i podobnych technik, aby strona działała i oferowała bezpieczne środowisko podczas zakupów. Ponadto używamy plików cookie, aby Twoje zakupy były bardziej spersonalizowane. Dzięki nim, my i inne firmy, śledzimy Twoje zachowanie w internecie na naszej stronie, wyświetlamy reklamy dostosowane do Twoich preferencji i zbieramy informacje w celu optymalizacji naszej witryny. Więcej informacji?

Jeśli klikniesz „Zgadzam się” lub przejdziesz dalej zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Bezpłatna wysyłka zegarki ponad PLN 239

Zegarki cyfrowe

Zegarki cyfrowe

Zegarek cyfrowy to rodzaj zegarka, który wyświetla czas w cyfrach lub innych symbolach w przeciwieństwie do zegarka analogowego, który wyświetla czas za pomocą poruszających się wskazówek.
Największą zaletą zegarków cyfrowych w porównaniu z analogowymi jest to, że poza pokazywaniem godziny często mają wiele innych funkcji. Może to być dzień, pełna data, ale także lokalizacja i 24-godzinny wyświetlacz. Wyświetlacz w cyfrowych zegarkach jest bardzo czytelny i ma wiele zastosowań, gdy zegarek zawiera również chronograf (stoper) i / lub inne zegary i alarmy.

232 zegarki

Zegarki cyfrowe – cyfry zamiast wskazówek

Pierwsze cyfrowe (kieszonkowe) zegarki pochodzą z lat dwudziestych. Ich mechanizm zawierał różne typy kół zębatych i cylindrów z namalowanymi na nich numerami, które wskakiwały w odpowiednie miejsce we właściwym momencie. Trzeba było po prostu nakręcać je jak każdy inny zegarek w tym czasie.

Pierwszy elektroniczny zegarek cyfrowy nie pojawił się na rynku aż do 1972 r. - (50 lat później!), którego pochodna, Hamilton Pulsar P1, znalazła się w filmie o Jamesie Bondzie "Live and let die". W tym czasie te drogie zegarki szybko zyskiwały popularność, ale gdy azjatyccy producenci zaczęli masowo produkować mechanizmy cyfrowe, szybko staniały, a cyfrowy zegarek stał się dostępny dla wszystkich.

Uwaga: formalnie rzecz biorąc (ekrany dotykowe) smartwatche nie są oczywiście zegarkami cyfrowymi, ale często mają cyfrowy wyświetlacz czasu. Dlatego na tej stronie umieściliśmy nasze smartwatche z ekranem dotykowym.

Kup cyfrowy zegarek na Mastersintime.pl

Mastersintime.pl jest specjalistą online od markowych zegarków, gdzie obsługa klienta i wiedza ekspercka są najważniejszymi wartościami. Potrzebujesz pomocy? Nasz dział obsługi klienta czeka na Twój telefon lub mail.