Bezpłatna wysyłka zegarki ponad PLN 239
Mondaine zegarki

Mondaine zegarki

Mondaine jest oficjalnym i wyłącznym zegarkiem szwajcarskich kolei. Prostota wzornictwa, łatwo czytelna tarcza, wskazówki i słynna czerwona wskazówka sekundnika uczyniły kolekcję Mondaine sukcesem na całym świecie. Mondaine produkuje zegarki, zegary i zegarki kieszonkowe.

Popularne wyszukiwane hasła: Zegary, Railways, Damskie en Meskie.

126 produktuów

Historia zegarków Mondaine

Mondaine jest szwajcarskim producentem zegarków działającym w biznesie od roku 1951, początkowo produkując cyfrowe zegarki do celów eksportowych. Od 1986 firma Mondaine jest znana z produkcji Official Swiss Railways Watch/SBB, do projektu licencjonowanego przez Swiss Federal Railways. Wzorcowy szwajcarski zegar kolejowy - na którym opiera się projekt zegarków Mondaine - został zaprojektowany w 1944 roku przez Hansa Hilfikera (1901-1993).

Oficjalny zegarek Swiss Railways

Orginalny zegar Hilfkera miał nie tylko niepowtarzalny wygląd, ale także ilustrował przywiązanie Kolei Szwajcarskich do punktualności. Ponieważ rozkłady jazdy kolei nie uwzględniają sekund, pociągi zawsze opuszczają stację na początku minuty. Dlatego właśnie zegary na stacjach otrzymują impuls elektryczny z centralnego zegara głównego w każdej pełnej minucie, wpływając w ten sposób na przesunięcie wskazówki minutowej. Wskazówka sekundowa jest napędzana silnikiem elektrycznym niezależnym od zegara głównego. Pełen obrót na tarczy wymaga tylko około 58,5 sekundy, więc wskazówka zatrzymuje się krótko na godzinie 12. Gdy tylko odbierze impuls następnej minuty od zegara głównego, rozpoczyna nowy obrót. Właśnie wskazówka sekundowa oryginalnych zegarów Swiss Railways została z powodzeniem włączona do serii zegarków Mondaine o nazwie "Stop to go".
Przez lata projekt zegara Swiss Railway stał się standardem dla zegarów kolejowych i zegarów lotniczych na całym świecie, dzięki czemu zegarek Mondaine wygląda znajomo dla każdego, kto kiedykolwiek podróżował pociągiem lub samolotem.

Nasza kolekcja zegarków Mondaine

Classic

Wzornictwo zegarków Mondaine Classic jest nabardziej zbliżone do oryginalnych zegarów SBB. Klasyczne zegarki Mondaine są dostępne w wersjach ze stali chirurgicznej matowej-szczotkowanej i błyszczącej z automatycznym mechanizmem.

Evo

Zegarki Mondaine Evo zostały zaprojektowane z myślą o świetnej wyrazistości. Tarcza zegarka jest otoczona delikatnie zaokrągloną kopertą z lekko wypukłym szkiełkiem mineralnym, tak by otrzymać efekt powiększający. Zegarki Mondaine Evo nie mają w ogóle lub mają krótkie proste uchwyty. Są modele z dużym datownikiem lub okienkiem z datą, ze szwajcarskim automatycznym mechanizmem i alarmem.

Sport I

Seria zegarków Mondaine Sport I jest zarazem elegancka i funkcjonalna. Ich koperty są wykonane ze szczotkowanej stali chirurgicznej z lekko wypukłym szkiełkiem mineralnym z efektem powiększającym. Modlee z NIght Vision wyposażone są w niezależny system oświetlenia tarczy, tak by zpewnić większą czytelność przy każdym źródle światła.

Simply Elegant

Zegarki Mondaine Simply Elegant są cieńsze niż inne modele Mondaine i są wyposażone w szkiełka mineralne. Uchwyty zegarków nie są proste, ale miterowane, co nadaje elegancji.

Stop2go

Sekundowa wskazówka zwykłego zegarka kwarcowego przesuwa się o jeden skok do przodu co sekundę. Zegarki Mondaine Stop2go skonstruowane zostały w oparciu o oryginalne szwajcarskie zegary kolejowe i ich wskazówki sekundowe poruszają się płynnie i w sposób ciągły. Sekundowa wskazówka zatrzymuje się na godzinie 12 na 2 sekundy. Kiedy minutowa wskzówka przeskakuje o jeden skok do przodu, druga wskazówka rozpoczyna następną 58sekundową rundę.

Helvetica No 1

Szwajcarska typografia jest ikoną w świecie projektowania. Mondaine Helvetica No 1 przenosi istotę czcionki Helvetica® na zegarek. Rezultatem jest czysty projekt, z kilkoma unikatowymi cechami projektowymi. Okienko datownika zostało przesunięte z tradycyjnej pozycji, tak by pasować do typografii na dole tarczy. Font Helvetica® number 1 ze swoją słynną zakrzywioną poprzeczką został wykorzystany jako szablon do kształtu uchwytów.

Zegary Mondaine

Zegary ścienne Mondaine i budziki są jednocześnie pięknymi i funkcjonalnymi dodatkami do domu i biura.