Mastersintime.pl używa plików cookie i podobnych technik, aby strona działała i oferowała bezpieczne środowisko podczas zakupów. Ponadto używamy plików cookie, aby Twoje zakupy były bardziej spersonalizowane. Dzięki nim, my i inne firmy, śledzimy Twoje zachowanie w internecie na naszej stronie, wyświetlamy reklamy dostosowane do Twoich preferencji i zbieramy informacje w celu optymalizacji naszej witryny. Więcej informacji?

Jeśli klikniesz „Zgadzam się” lub przejdziesz dalej zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Niestety coś poszło nie tak

Wyprzedaż
Dla mężczyzn
Dla kobiet
Paski do zegarków
Nowy
Paski do zegarków | Znajdź swój pasek do zegarka

Bezpłatna wysyłka zegarki ponad PLN 239

Automatyczne zegarki

Automatyczne zegarki

Zegarek automatyczny ma dodatkowy mechanizm, który automatycznie nakręca zegarek dzięki ruchom użytkownika. W przeciwieństwie do zegarków kwarcowych, które działają dzięki bateriom.

 

Jaka jest różnica między zegarkiem automatycznym a mechanicznym?

Zegarek automatyczny to zegarek mechaniczny; oznacza to, że zegarek nie jest zasilany energią elektryczną. Innym typem zegarka mechanicznego są zegarki nakręcane ręcznie, które nakręca się poprzez obracanie koronki.

1195 zegarki

Most of the time you can recognize an automatic watch by the word "automatic" printed on the dial. Usually automatic watches also have a glass case back through which the movement with the winding mechanism (the 'rotor') is visible. 

Nakręcanie zegarka automatycznego 

Jeśli nosisz zegarek automatyczny codziennie, zegarek będzie ciągle działał, ponieważ jest nakręcany automatycznie. Jeśli nie nosisz zegarka przez jeden dzień, nie stanowi to problemu. Większość zegarków automatycznych – w zależności od mechanizmu i siły naciągu sprężyny – będzie działać od 24 do 72 godzin. Nazywa się to rezerwą mocy. Specyfikacje zegarków na naszej stronie w rubryce „Informacje o mechanizmie” podają, jaka jest rezerwa chodu zegarka. Niektóre zegarki automatyczne mają nawet wskaźnik na tarczy, który pokazuje, jak długo zegarek będzie działał.

 

Kiedy zegarek automatyczny stanie 

Jeśli Twój zegarek automatyczny się zatrzyma, możesz go ponownie nakręcić, delikatnie przesuwając kopertę w przód i w tył (bez potrząsania!) około 10 razy, aż wskazówka sekundowa zacznie ponownie działać. W przypadku niektórych zegarków automatycznych możliwe jest również ręczne naciągnięcie sprężyny. Jeśli tak, będzie to poruszone w instrukcji obsługi zegarka.

Chcesz mieć pewność, że Twój automatyczny zegarek będzie działał? Możesz przechowywać swój zegarek automatyczny w rotomacie. Jest to urządzenie, które naśladuje ruchy nadgarstka, dzięki czemu zegarek działa.

 

Jak długo przetrwa zegarek automatyczny?

Dobrej jakości zegarek automatyczny może w zasadzie służyć przez całe życie, pod warunkiem, że będzie się go właściwie konserwować.

Konserwacja zegarka automatycznego 

Ponieważ zegarek automatyczny jest całkowicie mechaniczny, części mechanizmu i uszczelki z czasem ulegają zużyciu. Zużyty smar może z czasem zgęstnieć. Co 5 do 10 lat oddawaj swój zegarek automatyczny do zegarmistrza, aby przeprowadził przegląd, aby zapobiec uszkodzeniu mechanizmu i mieć pewność, że zegarek automatyczny będzie Ci służył przez całe życie.

Automatyczny zegarek dla każdego gustu i stylu

Jeśli szukasz zegarka automatycznego dla mężczyzn lub kobiet, wybór jest ogromny. Na przykład możesz wybrać szykowny model Edox lub tańszy automatyczny zegarek Orient. Seiko ma również w swojej kolekcji kilka bardzo ładnych zegarków automatycznych. Seria 5 Seiko Automatic składa się z kilku podstawowych modeli, linia Prospex oferuje specjalne modele nurkowe o wysokiej wodoodporności, a seria Presage wyróżnia się stylem.

Kup automatyczny zegarek online na Mastersintime.pl

Mastersintime.pl jest specjalistą online od markowych zegarków, gdzie obsługa klienta i wiedza ekspercka są najważniejsze. Potrzebujesz porady? Pracownicy naszego działu obsługi klienta czekają na Twój telefon lub mail.