Mastersintime.pl używa plików cookie i podobnych technik, aby strona działała i oferowała bezpieczne środowisko podczas zakupów. Ponadto używamy plików cookie, aby Twoje zakupy były bardziej spersonalizowane. Dzięki nim, my i inne firmy, śledzimy Twoje zachowanie w internecie na naszej stronie, wyświetlamy reklamy dostosowane do Twoich preferencji i zbieramy informacje w celu optymalizacji naszej witryny. Więcej informacji?

Jeśli klikniesz „Zgadzam się” lub przejdziesz dalej zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Dla mężczyzn
Dla kobiet
Paski do zegarków
Nowy
Wyprzedaż
Paski do zegarków | Znajdź swój pasek do zegarka

Bezpłatna wysyłka zegarki ponad PLN 239

Zegarki solarne

Solar watches

Bateria zegarka słonecznego ładowana jest światłem (słonecznym). Oznacza to, że nie trzeba jej regularnie – jak w przypadku zwykłego zegarka kwarcowego. Nie musisz się martwić o swój zegarek solarny! Zegarek zasilany energią słoneczną jest nie tylko praktyczny, ale także bardziej neutralny dla środowiska.

363 produktuów

Co to jest zegarek solarny?

Zegarek solarny to specjalny rodzaj zegarka kwarcowego, który wykorzystuje światło (słoneczne) do ładowania baterii. Jak to dokładnie działa? Małe ogniwa słoneczne wbudowane w tarczę wychwytują światło słoneczne i przekształcają je w energię. Energia ta magazynowana jest w baterii, która z kolei porusza wskazówkami, dzięki czemu zegarek odmierza idealny czas. Brak światła dziennego przez jakiś czas? W przypadku wielu zegarków solarnych nie stanowi to żadnego problemu, ponieważ mogą one również ładować się sztucznym światłem.

Jak długo działa zegarek solarny?

Przy pełnej baterii, zegarek solarny zegarek wytrzymuje od 1 do 12 miesięcy, w zależności od marki, modelu i zastosowanych funkcji. Jeśli zegarek całkowicie się zatrzymał, często wystarczy kilka minut światła, aby ponownie zaczął działać.
Aby dowiedzieć się, ile energii słonecznej zgromadził Twój zegarek solarny, możesz sprawdzić wskaźnik baterii. Możesz sprawdzić, czy Twój zegarek ma taki wskaźnik na naszej stronie, w specyfikacji zegarka, lub zapoznać się z instrukcją obsługi.
Wiele nowoczesnych zegarków solarnych ma również przydatne opcje oszczędzania energii. Często przechodzą w tryb czuwania, jeśli nie są używane przez jakiś czas, lub gdy jest ciemno. Należy pamiętać, że bateria słoneczna również wymaga wymiany po pewnym czasie (mniej więcej raz na 10-12 lat).Kup solarny zegarek online na Mastersintime.pl

Mastersintime.pl to internetowy specjalista od markowych zegarków, gdzie obsługa klienta i wiedza specjalistyczna są najważniejsze. Potrzebujesz rady? Pracownicy naszego Działu Obsługi Klienta czekają na Twój telefon lub mail.