Mastersintime.pl używa plików cookie i podobnych technik, aby strona działała i oferowała bezpieczne środowisko podczas zakupów. Ponadto używamy plików cookie, aby Twoje zakupy były bardziej spersonalizowane. Dzięki nim, my i inne firmy, śledzimy Twoje zachowanie w internecie na naszej stronie, wyświetlamy reklamy dostosowane do Twoich preferencji i zbieramy informacje w celu optymalizacji naszej witryny. Więcej informacji?

Jeśli klikniesz „Zgadzam się” lub przejdziesz dalej zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Niestety coś poszło nie tak

Wyprzedaż
Dla mężczyzn
Dla kobiet
Paski do zegarków
Nowy
Paski do zegarków | Znajdź swój pasek do zegarka

Bezpłatna wysyłka zegarki ponad PLN 239

Zegarki kwarcowe

Zegarek kwarcowy to obecnie najpopularniejszy rodzaj zegarka. Są one niezwykle niezawodne ze względu na mechanizm zasilany baterią. Zegarki kwarcowe można znaleźć w niemal każdej kategorii zegarków, od niedrogich po luksusowe, i w każdym stylu, jaki tylko przyjdzie Ci do głowy. Oprócz dokładności zegarki kwarcowe wymagają również niewielkiej konserwacji. Aby zapewnić ich działanie, zwykle wystarczy zwykła wymiana baterii co kilka lat.

5177 zegarki

Zasada działania zegarka kwarcowego

Ale jak dokładnie działa zegarek kwarcowy? Prąd elektryczny przepływa przez kryształ kwarcu, wzbudzając wibracje niezbędne do poruszania wskazówkami. Kryształ ten wibruje z bardzo precyzyjną częstotliwością (dzięki czemu zegarki kwarcowe są niezwykle dokładne) i napędza wskazówki zegarka lub ekran cyfrowy. Nie wszystkie baterie zasilane są w ten sam sposób. Istnieją też zegarki kwarcowe z bateriami, które ładują się same poprzez ruch ręki lub zasilane energią słoneczną.

Niezależnie od tego, czy szukasz zegarka kwarcowego dla kobiet, czy dla mężczyzn, [CurrentHostName] oferuje szeroki wybórr. Od marek Casio i Seiko po zegarki kwarcowe G-shock i Citizen, od klasycznych po solidne – zawsze znajdzie się zegarek pasujący do Twojej kolekcji.

Rewolucja

< p>Do końca lat 60-tych XX wieku, kiedy szwajcarska firma Heuer wynalazła mechanizm kwarcowy, na rynku dostępne były wyłącznie zegarki mechaniczne. Był to przełomowy wynalazek dla branży zegarkowej, gdyż umożliwił produkcję bardzo dokładnych zegarków w znacznie niższej cenie. Jednak to nie Szwajcarzy początkowo go wykorzystali. Pierwszy sukces komercyjny odniosła firma Seiko, która wypuściła na rynek model Astron w 1969 roku. Astron był pierwszym zegarkiem kwarcowym masowo produkowanym i sprzedawanym. Był to także pierwszy zegarek kwarcowy, który zdobył nagrodę Grand Prix d'Horlogerie de Genève, najważniejszym konkursie zegarków na świecie. Astron odniósł ogromny sukces i sprawił, że zegarki kwarcowe stały się popularne wśród szerokiego grona odbiorców. Obecnie zegarki kwarcowe są najpopularniejszym rodzajem zegarków na świecie.

Kup kwarcowy zegarek online na Mastersintime.pl

Mastersintime.pl jest specjalistą online od markowych zegarków, gdzie obsługa klienta i wiedza ekspercka są najważniejsze. Potrzebujesz porady? Pracownicy naszego Działu Obsługi Klienta czekają na Twój telefon lub mail.