Bezpłatna wysyłka zegarki ponad PLN 239
Tissot zegarki

Tissot T Classic zegarki

Gama Tissot T-Classic zawiera wszystko, czego można oczekiwać od nowoczesnej szwajcarskiej marki zegarków. Zarówno współczesne, jak i klasyczne modele dla kobiet i mężczyzn, dostępne już od 100 euro, stanowią podstawę kolekcji tej jakościowej marki.

276 zegarki

History of Tissot watches

Tissot został założony w 1853 r. Przez montera złotych skrzynek Charlesa-Féliciena Tissota i jego syna Charlesa-Emile Tissota jako zegarmistrza. Firma miała siedzibę w mieście Le Locle w Szwajcarii.
Tissot został założony jako comptoir d’tablissage, czyli sieć niezależnych pracowników, którzy są wysoce wyspecjalizowani w produkcji części do zegarków ze swoich domów. Zegarki zostały następnie zmontowane i sprzedane w Comptoir. W tamtych czasach wszystkie zegarki Tissot były zegarkami kieszonkowymi, wiszącymi lub skomplikowanymi, produkowanymi głównie na rynek amerykański.
Od 1917 r. Firma zaczęła produkować blanki ruchowe, co spowodowało fuzję z Omegą w 1930 r., Tworząc pierwsze szwajcarskie stowarzyszenie zegarmistrzowskie SSIH (Société Suisse pour l'Industrie Horlogère).
Podczas kryzysu gospodarczego z lat 70., który dotknął szwajcarski przemysł zegarków, pojawiło się nowe zagrożenie związane z pojawieniem się i popularnością azjatyckich zegarków kwarcowych. Skłoniło to Nicolasa G. Hayeka - który był upoważniony do audytu sektora zegarmistrzowskiego - do zarekomendowania połączenia głównych grup zegarmistrzów w tym czasie: SSIH (którego częścią był Tissot) i ASUAG. Ta fuzja w 1983 r. Spowodowała, że ​​Szwajcarska Korporacja Mikroelektroniki i Zegarmistrzostwa Industries Ltd. miała stać się Grupą Swatch w 1998 r.
Dziś Swatch Group jest największym producentem i dystrybutorem zegarków na świecie i nadal ma siedzibę w Le Locle w Szwajcarii. Nic dziwnego, że jeden z najtrwalszych modeli zegarków Tissot nazywa się LeLocle.

Innowacje Tissot

Oprócz bogatej kolekcji klasycznych zegarków, Tissot słynie również z wielu innowacji w produkcji zegarków. W 1853 roku marka wprowadziła pierwszy masowo produkowany zegarek kieszonkowy, a także pierwszy zegarek kieszonkowy z dwiema strefami czasowymi. Tissot był również pierwszym producentem zegarków, który produkował zegarki z tworzyw sztucznych (które stałyby się podstawą dla zegarków Swatch), kamienia, masy perłowej i drewna.
W 1999 r. Tissot wprowadził swój pierwszy dotykowy zegarek T-Touch. Zegarki zawierające tę technologię mają dotykowy szafirowy kryształ do sterowania różnymi funkcjami, takimi jak kompasy, barometr, wysokościomierz i termometr. Seria T-Touch jest nadal częścią obecnej kolekcji Tissot.

Tissot i sport

Od początku XX wieku Tissot jest oficjalnym chronometrażystą wielu wydarzeń sportowych, takich jak mistrzostwa świata w kolarstwie, motocyklach, szermierce i hokeju na lodzie. Pierwszą rolą Tissot jako oficjalny sędzia mierzący czas był w 1938 r., Kiedy zaplanowali serię wyścigów narciarskich w Villar, w pobliżu rodzinnego miasta firmy w górach Jury. Tissot jest także sponsorem kilku zespołów Formuły 1.

Ambasadorzy marki Tissot

Zegarki Tissot zawsze były popularne wśród artystów, aktorów, sportowców i kobiet. Zegarki nosiła aktorka Sarah Bernhardt, Carmen Miranda, Grace Kelly i James Stewart (w filmie Hitchcock Rear Window). Angelina Jolie nosiła zegarki Tissot T-Touch w filmach Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life and Mr. & Mrs Smith. Nic dziwnego, że marka ma wielu ambasadorów marki. Wśród nich wielu kierowców wyścigowych, takich jak Bradley Smith, Stefan Bradl, Nicky Hayden, Thomas Lüthi i Tito Rabat.