Mastersintime.pl używa plików cookie i podobnych technik, aby strona działała i oferowała bezpieczne środowisko podczas zakupów. Ponadto używamy plików cookie, aby Twoje zakupy były bardziej spersonalizowane. Dzięki nim, my i inne firmy, śledzimy Twoje zachowanie w internecie na naszej stronie, wyświetlamy reklamy dostosowane do Twoich preferencji i zbieramy informacje w celu optymalizacji naszej witryny. Więcej informacji?

Jeśli klikniesz „Zgadzam się” lub przejdziesz dalej zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Dla mężczyzn
Dla kobiet
Paski do zegarków
Nowy
Wyprzedaż
Paski do zegarków | Znajdź swój pasek do zegarka

Bezpłatna wysyłka zegarki ponad PLN 239

Jak ustawić godzinę i datę w zegarku cyfrowym

Większość producentów zegarków cyfrowych stosuje mniej więcej ten sam standard ustawiania godziny i daty w zegarku cyfrowym. Nawet jeśli nie masz już instrukcji obsługi swojego zegarka, w większości modeli cyfrowych – niezależnie od marki – możesz ustawić prawidłową godzinę i datę, wykonując te proste kroki.

Standardowe przyciski do ustawiania zegarka cyfrowego

Większość zegarków cyfrowych ma trzy lub cztery przyciski ustawień. Na ramce lub tarczy wydrukowano następujące terminy: Mode, Set/reset, Start/stop i Light.

• Za pomocą przycisku Mode możesz wybierać różne funkcje zegarka, na przykład czas, stoper lub alarm.
• Za pomocą przycisku Set/Reset (SET/RST) aktywujesz funkcje zegarka i możesz przełączać ustawienia w górę/w dół, tak jak w przypadku zegarka Lorus poniżej. Zamiast set/reset, w niektórych zegarkach ten przycisk jest również nazywany Adjust (np. w G-Shock).
• Funkcję stopera obsługuje się za pomocą przycisku Start/Stop (ST/STP). Często przycisk ST/STP służy również do klikania ustawień, jeśli zegarek nie ma przycisku set/reset.
• A przycisk light włącza podświetlenie tylne. Często służy on również do klikania ustawień, jeśli zegarek nie ma przycisku set/reset. Podobnie jak w Casio poniżej.

Zanim zaczniesz ustawiać godzinę, wypróbuj, które przyciski na zegarku służą do poszczególnych czynności. Nie ma znaczenia, czy ustawisz coś źle, zawsze możesz zacząć od nowa.

Lorus watch close up

Cyfrowy zegarek Lorus z czterema przyciskami

Casio watch close up

Cyfrowy zegarek Casio z 3 przyciskami

Jak krok po kroku ustawić godzinę w zegarku cyfrowym

W poniższej instrukcji krok po kroku pokazujemy, jak ustawić godzinę w przypadku tych dwóch typów zegarków. Z przyciskiem ustawiania/resetowania i bez przycisku ustawiania/resetowania. 

Zegarek z przyciskiem ustaw/zresetuj

Naciskaj przycisk Mode, aż dojdziesz do trybu ustawiania czasu

Naciśnij set/reset, sekundy zaczną migać. Kliknij przycisk mode, aż godzina zacznie migać.

Naciskaj przycisk start/stop, aż dojdziesz do właściwej godziny. Następnie kliknij ponownie mode, aby przejść do minut i powtórz tę czynność dla sekund.

Naciśnij ponownie przycisk set/reset, aby potwierdzić ustawienia.

Zegarek bez przycisku ustaw/zresetuj

Press the Mode button until you reach the Timekeeping feature. The seconds will start toflash.

Naciśnij przycisk light, aby aktywować godziny. Cyfry zaczną migać.

Kliknij przycisk start/stop, aż dojdziesz do prawidłowego numeru. Następnie kliknij ponownie light, aby przejść do minut i powtórz kroki dla sekund.

Naciśnij ponownie przycisk Mode, aby potwierdzić ustawienia.

Chcesz wiedzieć, która jest dokładna godzina, kiedy ustawiasz zegarek? Na stronie Time.is możesz sprawdzić właściwy czas dla każdego miejsca na ziemi. 

Ustawianie daty na zegarku cyfrowym

Teraz, gdy znasz już podstawy korzystania z przycisków ustawień, możesz w ten sam sposób ustawić datę.

Kontynuuj klikanie przycisku mode, aż zacznie migać odpowiedni miesiąc. Wybierz prawidłowe ustawienie za pomocą funkcji start/stop. Kliknij ponownie przycisk set/reset, aby potwierdzić ustawienia.

Kliknij przycisk light, aż do czasu, kiedy zacznie migać miesiąc. Wybierz prawidłową konfigurację za pomocą opcji set/reset. Uruchom ponownie przycisk Mode, aby potwierdzić ustawienie.

Uwaga: większość zegarków cyfrowych korzysta z amerykańskiego formatu daty - najpierw miesiąc, potem dzień, a na końcu rok. Oznacza to, że 11 września zostanie ustawiony na Twoim zegarku jako 9-11.

Ustawienia innych funkcji zegarków cyfrowych

Jeśli nadal nie masz pewności, jak prawidłowo ustawić godzinę, datę lub inne funkcje swojego zegarka cyfrowego, lub jeśli jesteś już gotowy do korzystania z innych funkcji zegarka, zalecamy zapoznanie się z instrukcją producenta.

W Mastersintime.pl znajdziesz instrukcję obsługi swojego zegarka zawierającą specyfikacje mechanizmu zegarka. Instrukcja obsługi szczegółowo opisuje ustawienia każdej funkcji zegarka.

Gotowy na nowy cyfrowy zegarek? Znajdziesz je wszystkie na naszej stronie digital watches page.