Mastersintime.pl używa plików cookie i podobnych technik, aby strona działała i oferowała bezpieczne środowisko podczas zakupów. Ponadto używamy plików cookie, aby Twoje zakupy były bardziej spersonalizowane. Dzięki nim, my i inne firmy, śledzimy Twoje zachowanie w internecie na naszej stronie, wyświetlamy reklamy dostosowane do Twoich preferencji i zbieramy informacje w celu optymalizacji naszej witryny. Więcej informacji?

Jeśli klikniesz „Zgadzam się” lub przejdziesz dalej zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Dla mężczyzn
Dla kobiet
Paski do zegarków
Nowy
Wyprzedaż
Paski do zegarków | Znajdź swój pasek do zegarka

Bezpłatna wysyłka zegarki ponad PLN 239

Zegarki GMT

Zegarek z dwoma czasami
Zegarek GMT wskazuje nie tylko czas lokalny, ale także czas w drugiej strefie czasowej. Idealny dla ludzi biznesu i podróżników, którzy chcą zadzwonić do domu. W naszej ofercie znajdziesz zegarki analogowe i cyfrowe znanych marek z funkcją GMT, w różnych przedziałach cenowych.

146 zegarki

Co to jest zegarek GMT albo funkcja GMT? 

Zegarek GMT to zegarek z dodatkową tarczą lub (cyfrowym) okienkiem wskazującym drugą strefę czasową. Ten typ zegarków cieszy się szczególną popularnością wśród handlowców współpracujących z krajami z innej strefy czasowej, czy też osób regularnie dzwoniących do rodziny lub znajomych w innym kraju. W ten sposób od razu zobaczysz, czy możesz zadzwonić i o której godzinie otwarty jest dział transportu. Zegarki GMT są również znane jako zegarki dual time  (z dwoma czasami).

Co to znaczy zegarek GMT

Skrót GMT oznacza czas uniwersalny Greenwich. Greenwich znajduje się na południku 0, punkcie zerowym, od którego kula ziemska jest podzielona na 24 różne strefy czasowe. W Amsterdamie jest 1 godzinę później niż w Greenwich, strefa czasowa jest wówczas wskazywana jako GMT +1. 

Jak działa zegarek GMT? 

Najczęstszym sposobem wskazania drugiej strefy czasowej jest dodatkowa niezależna wskazówka wskazująca drugi czas w skali 24-godzinnej. Inną popularną funkcją GMT jest obrotowa ramka 24-godzinna, którą można ustawić na drugą strefę czasową, oraz wskazówkę, która obraca się wraz ze zwykłymi wskazówkami, aby wskazać drugą godzinę. I po trzecie, istnieje również wiele zegarków, które mają osobne cyfrowe okienko dla drugiej strefy czasowej.

Kup zegarek GMT online na Mastersintime.pl

Mastersintime.pl to internetowy specjalista od markowych zegarków, gdzie obsługa klienta i wiedza specjalista są najważniejsze. Potrzebujesz rady? Pracownicy naszego Działu Obsługi Klienta czekają na Twój telefon lub mail.