Mastersintime.pl używa plików cookie i podobnych technik, aby strona działała i oferowała bezpieczne środowisko podczas zakupów. Ponadto używamy plików cookie, aby Twoje zakupy były bardziej spersonalizowane. Dzięki nim, my i inne firmy, śledzimy Twoje zachowanie w internecie na naszej stronie, wyświetlamy reklamy dostosowane do Twoich preferencji i zbieramy informacje w celu optymalizacji naszej witryny. Więcej informacji?

Jeśli klikniesz „Zgadzam się” lub przejdziesz dalej zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Dla mężczyzn
Dla kobiet
Paski do zegarków
Nowy
Wyprzedaż
Paski do zegarków | Znajdź swój pasek do zegarka

Bezpłatna wysyłka zegarki ponad PLN 239

Zegarki Eco-Friendly

Na rynku pojawia się coraz więcej zegarków wykonanych częściowo lub w całości z materiałów naturalnych, pochodzących z recyklingu lub biodegradowalnych. Na tej stronie zebraliśmy zegarki, które zostały wyprodukowane z myślą o zrównoważonym rozwoju. W ten sposób możesz dokonać bardziej zrównoważonego wyboru. Liczy się każdy krok w kierunku bardziej zrównoważonego rynku zegarków!

177 zegarki

W Mastersintime.pl znajdziesz wyprodukowane w zrównoważony sposób zegarki dla kobiet i mężczyzn znanych marek, wykonane z różnych materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu.

 

Zegarek z recyklingu

Powszechnie stosowanym materiałem do produkcji zrównoważonych zegarków jest plastik, na przykład wytwarzany z naturalnych olejów, takich jak olej rycynowy, oraz plastik wytwarzany z przetworzonych butelek PET lub plastiku oceanicznego. Stal (chirurgiczna) jest również coraz częściej poddawana recyklingowi i wykorzystywana w produkcji zegarków.

Jaki jest najbardziej ekologiczny zegarek?

Trudno odpowiedzieć na pytanie „Jaki jest najbardziej ekologiczny zegarek?”, ponieważ na jego wygląd wpływa wiele czynników, takich jak zużycie materiału, możliwość recyklingu itp.
Dobrym przykładem jest marka zegarków Mondaine. Pomimo tego, że marka ma w swojej kolekcji wiele zegarków przyjaznych środowisku, nie wszystkie zegarki marki Mondaine uznawane są za ekologiczne. Niemniej jednak wszystkie zegarki Mondaine są produkowane w sposób zrównoważony, a fabryka Mondaine od kilku lat jest całkowicie neutralna pod względem emisji CO2.
Inne marki, które przodują w stosowaniu zrównoważonych materiałów, to SwatchFossil  i Citizen

 

Czy drewniany zegarek jest ekologiczny? 

Chociaż drewno jest materiałem pochodzenia naturalnego, drewniany zegarek nie zawsze jest ekologiczny. Kupując drewniany zegarek, zwróć uwagę na sposób uprawy i pozyskania drewna oraz na to, czy nie użyto twardego drewna tropikalnego.

Zegarki Drugiej Szansy

Jedną z największych przyczyn zanieczyszczenia i wyczerpywania się zasobów naturalnych są odpady. Wyrzucanie żywności, ubrań, a także innych przedmiotów, takich jak np. zegarki. Jeśli chcesz dokonać bardziej zrównoważonego wyboru, zadaj sobie pytanie, czy możesz odnowić lub naprawić swój stary zegarek. Będziesz zaskoczony, jak dobrze wygląda Twój zegarek po dokładnym czyszczeniu lub po założeniu nowego paska! Nasi zegarmistrzowie są do Waszej dyspozycji we wszystkich kwestiach związanych z konserwacją i naprawami.

 

Another more sustainable choice is a second chance watch. These are watches that have been returned with a minor defect, such as a damaged box or minor scratches on the bracelet. Shame to throw away! We offer these watches again for a reduced price. 

 

Buy your environmentally friendly watch online at Mastersintime.pl 

All sustainable watches are shipped with 24 hours. Choose the delivery method when placing your order.